Témy na bakalárske práce

Úvod  >  Bakalárska práca  >  Témy na bakalárske práce

Vedeli ste, že výber témy je základný predpoklad úspešného napísania celej bakalárskej práce? Je preto viac než vhodné uvažovať nad ňou už koncom prvého ročníka. Po ňom už môžete presnejšie určiť oblasť vášho záujmu. Samozrejme, čas kedy si musíte definitívne vybrať tému závisí aj od vysokej školy.

Niekde sa podpisujú zmluvy o bakalárskych prácach už v zimnom semestri druhého ročníka, na iných školách v letnom semestri druhého ročníka, alebo až začiatkom tretieho. A tak si nezabudnite sledovať stránky vašej vysokej školy, aby ste nezmeškali výber svojej témy. Zvoliť si ju môžete dvoma spôsobmi. Vyberiete si vlastnú oblasť a tému, oslovíte učiteľa, ktorý sa vašej problematike venuje, a môžete svoju zmluvu o práci podpísať.

Druhý spôsob je výber témy zo zoznamu, ktorý zverejnia učitelia vášho študijného odboru. V prípade, že vás niektorá z nich osloví, stačí napísať mejl, dohodnúť si konzultáciu a opäť podpísať. Niektoré témy, ktoré však školitelia ponúkajú vyžadujú užšie zameranie či špecifikáciu, preto je dôležitá konzultácia, ale aj váš vlastný pohľad, či spôsob, ktorým danú problematiku jednoducho milujete.

Nezabudnite na to, že pokiaľ si vyberiete niečo, čo vás baví, aj písanie bakalárky môže byť pre vás zábavou a obohatením. Niekedy aj na celý život. Držíme palce!

Páči sa Vám tu?